Így megy az élet egy wellness hotelben hallássérültként

Sokan azért mondanak le egy nagyobb kiruccanásról, mert úgy gondolják, hogy egy nívósabb környezetben ciki az, hogy különböznek az átlagvendégtől. Te ne kövesd a példájukat. Hotel-kisokos következik hallókészülékeseknek.

Az odajutás

Bevezetésképp ejtsünk szót röviden az utazásról. Soha nem volt még ilyen könnyű jegyet venni buszra és vonatra. Csak leülsz a Net elé, kitöltöd a megfelelő adatokat a MÁV, illetve a Volán oldalán, és már nyomtathatod is a jegyedet. Az előrendelt vonatjegyed az állomáson lévő automatákból is kikérheted, illetve van módod arra, hogy frissen megvedd.

Így megy az élet egy wellness hotelben hallássérültként

Forrás: 123RF

Mindebben az a jó, hogy mivel nem állsz szóba senkivel, nem értesz félre semmit. A buszvezetőnek és a jegyvizsgálónak pedig elég megmutatnod a jegyed, illetve, ha van, a SINOSZ igazolványodat.

Az egyes megállóhelyeket sok járaton már kiírják, de ha nem, akkor ülj a busz, illetve a vonat elejébe, és rögtön látod, hogy hol jártok. Ha nem akarsz ezen izgulni, nyomtasd ki a megállók listáját, vagy kövesd az okos telefonon, hogy merre haladtok. Lehetetlen, hogy eltévedj!

A hotelbe való út is megoldható anélkül, hogy kérdezősködnöd kellene, hála a papír alapú, és a digitális térképeknek.

Persze, a fentiek a legkényelmesebb megoldások. Ha van hallókészüléked, kommunikálj bátran: az utca embere általában megértő, és szívesen elmondja többször is az utat. Valamint, valószínűleg idegen környezetben te is bátrabb leszel, hiszen valószínűleg sosem látnak arra újra…szóval csak bátran.

Vízközelben

A hotelek wellness-részlege szokott némi dilemmát okozni a hallókészülékeseknek. Az ok egyszerű: készülék nélkül árvának érzik magukat, körülbelül úgy, mint a nehéz járók bot nélkül.

Persze, ha nem vízálló a készülék, vedd ki, és hagyd a szobádban. Azért nem az öltözőszekrényt javasoljuk, mert ott már érheti gőz, és az nem feltétlenül tesz jót neki. Ahogyan az sem, ha ne adj isten ellopják (!).

A medencében, hacsak nem ugrálnak melletted a tinédzserek, nem kell ügyelned különösebben semmire, csak élvezd a kényeztetést

Így megy az élet egy wellness hotelben hallássérültként

Forrás: 123RF

Enni márpedig kell

A legtöbb hotel étterme már önellátó: tengernyi étel vár rád, és ráadásul még egy kis táblán fölé is van írva, hogy mi az. Nem nyúlhatsz tehát mellé.

Az italt külön kell kérni a pincérektől, de ha jó készüléket választottál, ez sem okozhat gondot. Ha pedig mégis, elég az itallapon rámutatnod a kiválasztott italfajtára.

Vészhelyzet

Ez már egy fogós kérdés. Ha például tűz van, de a szobádig még nem ért el, egyedül vagy ott, és nem hallod a jelzést, az problémás lehet. Szerencsére ilyen csak ritkán fordul elő.

Azonban, ha nem titkolod a hallássérülésedet (egy bizonyos fokon túl nem is lehet), és érkezésedkor jelzed a recepción, akkor nincs gond.

Ha nem egyedül utazol, akkor ő úgyis fog rád vigyázni.

Ébresztés

Az okos telefonok világában viszonylag ritka, hogy valaki ébresztést kér, de ha mégis szükséged van rá, akkor a következőket teheted:

  • ha nem hallod a telefon hangját, akkor kérj ébresztést az ajtón való kopogással
  • használd az okostelód leghangosabb, rezgéssel vegyített csengőhangját
  • kérd meg az alvótársad, hogy erőteljesen rázza meg a vállad

Tájékozódás a hotelben

Ez könnyű lesz, hiszen majdnem biztos, hogy minden helyiség holléte feliratozva van. Ha mégsem igazodsz ki, kérdezd meg bárkitől. Egy hotel nem az a hely, ahol kipécéznek maguknak az emberek: a szállóvendégek többnyire normális felnőttek közül kerülnek ki.

Így megy az élet egy wellness hotelben hallássérültként

Forrás: 123RF

Ismerkedés

Ha szingliként érkezel, akkor ez kicsit nehézkes lesz, de ne add fel: ha viseled a készüléked, akkor csak meg kell kérned a beszélgetőpartnered, hogy lehetőleg szemben ülve beszélgessetek egy viszonylag csendes helyen.

Városnézés

Egy új város bejárása mindig izgalmas dolog. Még az sem baj, ha kicsit eltévedsz. A biztonság kedvéért azért a séta előtt tervezd el, mit fogsz megnézni, és vigyél magaddal térképet.

Útitárssal természetesen minden könnyebb, de ez nem jelenti azt, hogy most már hagynod kell, hogy végig fogja a kis kezed, és mindig beszéljen helyetted. Felnőtt vagy, és ha még van annyi hallásmaradványod, ami feljavítható hallókészülékkel, ne használd a meglévőt, vagy tegyél szert egyre.

Reméljük, bátorításul szolgált ez a kis útmutató. Ha szeretnéd megvizsgáltatni a hallásodat, várunk Téged Halláspontjainkban. Ha pedig kíváncsi vagy arra, hogy milyen hallókészülékesként a világ, keresd fel az Auditus Facebook oldalát.