Ismerje meg Berkyné Szűcs Mártát!
A hallás érték. Így értékesek azok a fehér köpenyes audiológusok is, akik éjt nappallá téve tesznek a hallásunkért. Ők azok, akik igyekeznek hallhatóvá tenni a nem hallhatót és nem győzik eléggé ismételni, hogy a hallásra vigyázni kell.
Tegnap, ma és holnap is.
Berkiné Szűcs Márta 14 éve dolgozik és segíti a rászorulókat audiológusként. Jelenleg az Otonet dorogi halláspontján támogatja az embereket a hallás örömének visszanyerésében.
Foglaljon időpontot még ma!
Lépjen kapcsolatba velünk, hogy közelebb kerüljön a tökéletes hallás élményéhez!
Dolgozó anyaként másokon segít!
Márta 2001-ben végezte el a klinikai elektrofiziológiai iskolát. Később a család vette át az életében a főszerepet és két gyönyörű gyermeke született.
Ahogy a cseperedő gyermekek engedték, 2009-től kezdett audiológusként dolgozni.
„A szakmámban a legnagyobb öröm segíteni az embereknek és visszaadni a hallás örömét.”
Hallani a világot
A hallás az egyik legfontosabb érzékszervünk. Hallás nélkül elveszítünk valami értékeset a körülöttünk lévő világból. A hallókészülékek csodás eszközök, amelyek segítségével képesek lehetünk újra kapcsolatba kerülni a környezetünkkel.
„A szakmámban a legjobban a hallókészülék illesztését szeretem. Azt a pillanatot, amikor a beteg újra érzékeli a körülötte levő világot és hangokat.” – meséli mosolyogva Márta.
Szükség van ránk!
A hallás érték! Audiológushoz kell fordulni, ha valaki érzékeli, hogy már nem olyan a hallása, mint korábban volt. Ha ő maga nem is veszi először észre, a családja a segítségére lehet, és felfedezheti a halláskárosodás jeleit, majd támogathatja az érintettet vizsgálattól a hallókészülék megszokásáig.
Aki halláskárosodással él, annak célszerű rendszeresen bejelentkeznie hallásvizsgálatra, hiszen a készülékek felett is eljárhat az idő, gyakran jelennek meg új, professzionálisabb eszközök, de a hallásállapot is változhat az idővel.
Támogató kapcsolat az audiológus és a páciense között
Mártát azok a pillanatok éltetik, amikor segíthet a pácienseinek elérni, hogy a lehető legteljesebb életet élhessék. „A változások megállapítása, nyomonkövetés, foglalkozás a beteggel” – meséli elhivatott mosollyal – mind-mind olyan folyamatok, melyek hozzájárulnak a hallás élményének megőrzéséhez.”
Védekezni lehetséges, és szükséges is!
A fiatalabb generáció többnyire nem figyel rá oda, hogy a fülhallgatók túlzott és magas hangerőn történő használata ronthatja a hallást. Az idősebb korosztály már érzékeli a hallásromlással járó nehézségeket, így több figyelmet szentelnek a fül egészségének is. – tudjuk meg az audiológustól.
A mai világban már elérhetőek a zajvédők, melyek használatával tudatosan megelőzhető a hallás romlása. Ezekre érdemes a fülhallgatót lecserélni, ha hosszú távon szeretnénk megőrizni hallásunkat.
Ha pedig a munkahelyen elkerülhetetlen a káros zaj, akkor mindenképpen érdemes a zajvédő használata, amit legtöbb esetben a munkáltatónak biztosítania is kell dolgozói részére.
Az Otonet Halláscentrumoknál a páciens az első!
„Mindíg a beteg érdekeit kell előtérbe helyezni, hogy neki mi a jó és fontos.” – osztja meg velünk az általa is képviselt értékeket Márta. Öröm egy olyan helyen dolgozni, ahol a munkatársak hasonlóan gondolkoznak, segítőkészek és lehet rájuk számítani.